Mağaza Tasarım ve Dekorasyon Uygulamaları

Mağaza Tasarım ve Dekorasyonu

Günümüzün hızlı tüketim toplumları düşünüldüğünde perakende sektörünün vazgeçilmezi olan mağaza dekorasyonu çok önem kazanmıştır. Ancak mağaza dekorasyonu her aklınıza geldiğinde hemen değiştirebileceğiniz bir tadilat değildir.

Mağaza dekorasyonu yapılmadan önce satılacak olan ürün analiz edilmeli, mağazanın konumu iyi düşünülmeli, mağazanın konumu itibari ile müşteri portföyü de göz ardı edilmemelidir.

Bu detaylar mağaza yöneticisi tarafından bilinse de mutlaka mağaza dekorasyonu yapanlar tarafından iyi analiz edilip ona göre bir kaç alternatifli mağaza tasarımları mutlaka çalışılmalıdır. Yapılan tasarımlar üzerinde istişare edilerek mağaza dekorasyonu yapımı ve zamanlamasına karar verilmelidir.

İşte Birart Mimarlık tüm bu detayları, hatta hiç aklınıza gelmeyecek ince detayları da hesap ederek (ürün renkleri, mağaza ışıklandırma, elektrik tesisatı) gibi mağazanızın dekorasyonu önce bilgisayarda bitirir. Mağazanız ve ürününüz göz önüne alınarak, sizinde uygun gördüğünüz bir zamanda uygulamaya geçirmektedir.